SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Vas 2346049
nr 234 6049
Vas
emalj/silver, 50-tal, H.31
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
tisdag 22 april 2003
kl 18:00:00
22/4 15:54:11
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver